Zdrowe odżywanie

23 kwietnia 2016

...  czyli pierwsze kroki w walce o zdrowie.
Dążenie do zdrowia i zadbanej sylwetki, to coraz częściej spotykanie pojęcia. Z każdej strony słyszymy o redukcji nadwagi poprzez różne magiczne sposoby, takie jak diety odchudzające, głodówki czy suplementy diety. Łatwo w tej sytuacji o popełnienie błędu i zaszkodzenie swojemu zdrowiu. Jak zatem prawidłowo zmienić nawyki żywieniowe i zmniejszyć masę ciała? O tym w poniższym artykule. 

3 lutego 2015

W ostatnim czasie obserwujemy coraz większe zainteresowanie dietami opartymi o produkty pochodzenia roślinnego, również wśród sportowców. Weganizm wciąż jest tematem kontrowersyjnym, wokół którego krąży wiele mitów. Dieta wegańska wyklucza wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego, zatem zarówno mięso, ryby, owoce morza jak i produkty mleczne, jajka, a nawet miód, wydaje się być, zatem dosyć restrykcyjna. Fakty świadczą jednak o tym, że to współczesne “mięsne” diety oparte są często na mniejszej ilości produktów niż diety roślinne i równie często mogą prowadzić do niedoborów. Nie ważne, zatem jaki sposób żywienia wybieramy, ważne jest, aby umieć go prawidłowo zbilansować.

Amerykańskie Stowarzyszenie Dietetyczne wyraziło stanowisko, że „odpowiednio zaplanowane diety wegetariańskie, w tym diety ściśle wegetariańskie, czyli wegańskie, są zdrowe, spełniają zapotrzebowanie żywieniowe i mogą zapewniać korzyści zdrowotne przy zapobieganiu i leczeniu niektórych chorób.

 
23 kwietnia 2014
Jak się odżywiać? Pamiętaj o kilku podstawowoych zasadach aby Twoja dieta była zdrowsza. Aby Ci to ułatwić przygotowalismy przypominajkę na Twoją lodówkę.

29 sierpnia 2013
Świadomość znaczenia odpowiedniej diety – tego jak bardzo wspomaga nasz organizm na wielu płaszczyznach i przyczynia się do szybszego powrotu do sportu po kontuzjach, powinna być dla nas motywacją do jej stosowania, na co dzień.
26 lipca 2013

Podczas treningu organizm produkuje energię dużo szybciej niż podczas przeciętnych codziennych czynności. Mięśnie w trakcie ćwiczeń kurczą się szybciej, dużo intensywniej pracują płuca a serce bije częściej. Procesy te wymagają dodatkowej porcji energii.

5 lutego 2013
Osiąganie pozytywnych efektów w każdym sporcie jest związane ze sposobem odżywiania. Im wcześniej zaczniemy włączać właściwe źródła energii do naszej diety tym lepsze będą postępy w uprawianym sporcie. 

partnerzy:

                        SUPERfeet             logo salomon time to play                    

               OK system              Fit Profit              

PayU.pl

Wszystkie pola są wymagane.