Blog

24 sierpnia 2016

W sobotę 20.08. Monika i Marcin z Naszego teamu zmierzyli się z 30km trasą na poligonie wojskowym w Orzyszu. Uczestnicy rywalizowali w dwuosobowych drużynach na trasie „Dużej Beczki” pokonując przy tym ponad 100 naturalnych i sztucznych przeszkód oraz mając ze sobą obciążenie w postaci ponad 5kg belki, którą mieli nieść przez cały dystans. Dodatkowo ubrani byli w spodnie wojskowe i buty za kostkę, które były wymagane przez organizatorów tego biegu. Był upalny dzień, więc słońce stanowiło dodatkową naturalną przeszkodę dla każdego.

2 maja 2016
Góry nad morzem - fenomen ultra, czyli jak POLAR LOOP 2 pomógł mi w przygotowaniach do biegu na dystansie 65km.
20 stycznia 2015

Fitness - obecnie istnieje niezliczona ilość sposobów  realizowania go. Z roku na rok zmienia się moda, również w świecie fitness. Różne formy zostają zmodyfikowane, powstają nowe, nieznane, tylko po to żeby sprostać potrzebom współczesnego świata. Jedynie cel jest niezmienny. Każdy pragnie mieć piękne ciało, przy jednoczesnym  posiadaniu wysokiej sprawności fizycznej. Powstają  coraz nowsze,  zmodernizowane maszyny i gadżety, które zostaną zastosowane bądź kupione przez miliony ludzi. Według health.usenews.com świat fitness stara skupić się na rzeczach, które są skuteczne oraz rokujące na przyszłość. Co roku ankietowanych jest 3800 specjalistów fitness z Azji, Europy, Austrii oraz Ameryki Północnej i Południowej, w celu identyfikacji trendów na następne lata.

18 grudnia 2014

Aby zrozumieć czym jest trening funkcjonalny należy zdefiniować sprawność, a w tym przypadku sprawność funkcjonalną. Ogólnie rzecz ujmując sprawność jest wartością indywidualną i wyznacza możliwości osobnicze, od których zależą efektywne funkcjonowanie naszego organizmu. Zatem każdy człowiek posiada pewien poziom sprawności, który w zależności od działania wielu czynników jest wartością zmienną. Można więc stwierdzić, iż sprawność fizyczna jest pewną umiejętnością, która prowadzi do wykonania zadanego ruchu w efektywnym i ekonomicznym wymiarze pracy mięśniowej. Sprawność fizyczna a tym samym funkcjonalna oznaczać może wysoki stan narządów i funkcji ustroju, który w praktyce przekłada się na efektywne rozwiązanie wszechstronnych zadań ruchowych, a które uwarunkowane jest rozwiniętymi cechami motorycznymi. Poziom rozwoju cech motorycznych ma w dużej mierze wpływ poziom sprawności fizycznej. Cechy motoryczne są wielkościami charakteryzującymi możliwości ruchowe ustroju.

11 września 2014

Wielu z was z pewnością zastanawia się jaki jest sens treningu z pulsometrem. Otóż ćwiczenia oparte na indywidualnie ustalonych strefach tętna mogą okazać sie o wiele bardziej efektywne. Czytaj: zminimalizujemy ryzyko przetrenowania jednocześnie trenując na tyle intensywnie, aby czuć sie dobrze i osiągnąć zamierzony cel. Są one zróżnicowane, ale do najczęściej przewijających się należą: 1. zgubienie tkanki tłuszczowej 2. poprawa wyników biegowychkolarskich czy triatlonowych tj. siły, szybkości, wytrzymałości 3. zdrowie i dobre samopoczucie.

5 sierpnia 2014

Dla mnie były takim małym marzeniem z czasów nastoletnich i szczerze mówiąc nie sądziłam, że tak łatwo sie spełni. No dobra, może nie tak łatwo, trochę wysiłku trzeba było włożyć. Wiedziałam, że w tym roku forma jest niezła, treningi według wskazań badan wydolnościowych, z pomocą zegarka POLAR RC3 GPS idealnie monitorowały poziom mojego wytrenowania, co widać było w zawodach wiosennych. Ponadto to małe marzenie miało być przepustką do kolejnego większego marzenia: Biegu Ultra Grania Tatr 2015 - ukończenie Kieratu dawało 2 pkt kwalifikacyjne.

16 maja 2014

Bieganie jest obecnie jedną z najbardziej popularnych i najłatwiej dostępną formą aktywności. Jednak nie każdy amator czy amator-zawodowiec wie, że trening biegowy to nie tylko samo bieganie. Z tej przyczyny często przygoda kończy się kontuzją. Tak być nie musi, wystarczy odrobina wiedzy i otwartość na inne formy ruchu. Doskonałym treningiem uzupełniającym okazują się zajęcia boot camp ponieważ zapewniają: RÓŻNORODNOŚĆ, wzmacniają CORE oraz CHRONIĄ PRZED KONTUZJAMI wynikającymi z powtarzalnych ruchów biegacza. Żeby się o tym dokładnie przekonać należy zastanowić się z jakich elementów składa się idealny plan treningowy biegacza, jak wyglądają zajęcia boot camp oraz w jaki sposób przeniesie się to na przyjemność czerpaną z pokonywania kolejnych kilometrów.

8 kwietnia 2014

-Cześć Ewa. Nie wiesz co się stało z moim medalem? Przeszukałem już wszystkie swoje rzeczy i go nie ma.

-A nie został w hotelu? Może zadzwoń tam i się spytaj.

Jest kilka rzeczy, które chętnie kolekcjonuję po biegach. Pamiątkowa koszulka, numerr startowy, zdjęcie z mety, medal. Wszystko prócz tego ostatniego zabrałem po biegu do domu : )

31 marca 2014

Wiosna, wiosna, wioooosna! Chyba nikomu nie trzeba powtarzać, wystarczy spojrzeć za okno. Skoro wiosna, to i sezon biegowych przyjemności należy godnie przywitać. Tak też uczyniłam, mimo czającego się za rogiem przeziębienia.

21 lutego 2014

Tak, to będzie właśnie taka relacja. Dlaczego? Bo będzie to relacja MIX. Subiektywna - moja - trenerki Boot Camp - dopiero zaczynającej przygodę z zimowym rajdowaniem i rzecz jasna - kobiety. Bardziej obiektywna - partnera rajdowego - Maćka Reka - doświadczonego zawodnika oraz znakomitego nawigatora.

partnerzy:

                        SUPERfeet             logo salomon time to play                    

               OK system              Fit Profit              

PayU.pl

Wszystkie pola są wymagane.